ZAPRENUMERUJ  |  WYPISZ
Czy uważasz że powrót do 8 klasowej podstawówki oraz likwidacja gimnazjów to dobra zmiana?
TAK
NIE
Nie wiem
    wyniki »
WSZELKIE PRAWA
ZASTRZEŻONE
CREATED BY ASWS - 2008
Nowoczesny oddział i metody ratowania życia noworodków
Nowoczesny Oddział Neonatologii Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej otwarto dziś w Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Oddział ma również nowoczesny laser do przeprowadzania zabiegów ginekologicznych. Sprzęt przekazał szpitalowi Śląski Urząd Mrszałkowski. Niemniej cały oddział wyposażony jest w nowoczesne urządzenia, które pomagają ratować życie kobiet w ciąży i noworodków o najcięższej patologii w przebiegu ciąży, porodu i okresu noworodkowego. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, żeby osiągać wyniki światowe – podkreśla dr Helena Sławska z kliniki.

W 2008 roku umieralność noworodków na Śląsku była na bardzo wysokim poziomie - mówi Marek Kleszczewski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Wyposażyliśmy wiele ośrodków w sprzęt potrzebny do ratowania życia, dzięki czemu, jesteśmy w środku tabeli w Polsce.

Gościom zgromadzonym na uroczystości zaprezentowano też nowoczesne metody leczenia - system opieki holistycznej, który wpływa na obniżenie poziomu stresu zarówno u pacjentów, jak i ich rodziców.

Kadra medyczna duży nacisk kładzie również na niekonwencjonalne metody leczenia, tworząc warunki, które pozwalają rodzicom i ich dzieciom wrócić szybko do zdrowia fizycznego i psychicznego.

Stres negatywnie wpływa na leczenie pacjentów. Nawet, jeśli są to noworodki. Tymczasem najnowsze badania potwierdzają, że odpowiednie wykorzystanie kolorów, muzyki i obrazu filmowego może wpływać sposób pozytywny na proces leczenia.

Dlatego na Oddziale Neonatologii Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 2 stworzono system opieki holistycznej nad małym pacjentem oraz jego rodzicami. Artysta Maciej Kot pomalował oddział  w odpowiednią paletę barw i stworzył system audio-video, który ma na celu obniżenie stresu nie tylko u dzieci, ale również u rodziców, którzy odwiedzają swoje pociechy. Ma to niebagatelne znaczenie - dzieci wyczuwają niepokój rodziców i przez to trudniej dochodzą do formy.
źródło: bytom.pl

[powrót do listy wiadomości]